filiżanki
Wyposażenie do gastronomii

Tanie filiżanki do kawy – które modele są ponadczasowe?

Filiżanki do kawy i herbaty wcale nie muszą być drogie. Wiele przystępnych cenowo opcji ma również jeszcze jedną bardzo ważną w przypadku dodatków cechę – ponadczasowość. Wśród filiżanek do kawy można znaleźć zarówno trendowe modele, jak i klasyki, jakie nie wychodzą nigdy z mody.

Jakie filiżanki do kawy i herbaty warto mieć?

Oto lista takich modeli:

  • Biała porcelana – Biel nigdy nie wychodzi z mody. Stylowa zastawa filiżanek w tym kolorze to doskonała opcja na początek.
  • Czarne filiżanki do kawy i herbaty – Świetną alternatywą dla bieli jest kolejny klasyk – czerń. Klasyczne w formie filiżanki do kawy będą dobrze się prezentować na każdym stole.
  • Modele w kwiaty – W świecie zastawy stołowej kwiaty również nie wychodzą z trendów.
  • Filiżanki do espresso w stylowe paski – Klasyczny print na porcelanie w postaci pasków pionowych albo poziomych, podobnie jak wzory kwiatowe, stanowi również bardzo zachowawczą opcję.

Filiżanki do espresso i nie tylko – stylowe rozwiązania o nowoczesnym charakterze

Szukając nowoczesnych filiżanek do kawy i herbaty, warto zastanowić się nad zakupem trendowych modeli w pastelowych kolorach. Często współczesne filiżanki mają ciekawe zdobienia w złotym brokacie, które powodują, że zastawa pasuje do salonów eleganckich oraz w stylistyce glamour. Piękne filiżanki do kawy i herbaty z diamentowym wykończeniem to równie trendowa opcja. Przy stylu skandynawskim, minimalistycznym oraz nowoczesnym dobrym rozwiązaniem będą filiżanki o ostrej formie z prostą fakturą i w podstawowych kolorach. Mogą one mieć ciekawe detale w postaci nietuzinkowego ucha lub zakończenia brzegu talerzyka.