witryna ekspozycyjna
Wyposażenie do gastronomii

Czy warto postawić na witrynę ekspozycją?

Witryny ekspozycyjne najczęściej są wyposażeniem kawiarni, cukierni, restauracji oraz piekarni. Ich głównym zadaniem jest zaprezentowanie wyrobów w taki sposób, aby klient był zainteresowany ich nabyciem.

Atrakcyjne przedstawienie rozmaitych produktów sprawia to, że człowiek ma po prostu na nie ochotę. Na co jednak zwrócić uwagę, aby osiągnąć jak największe zyski ze sprzedaży?

Piękna i profesjonalna ekspozycja wyrobów.

witryna ekspozycyjna

Dzięki nowoczesnym witrynom ekspozycyjnym, każdy klient może dokładnie zobaczyć oferowane słodkości na sprzedaż. Najważniejszymi zaletami takich systemów są:

  • wzbogacenie aranżacji danego lokalu,
  • ochrona produktów przed wpływem czynników zewnętrznych oraz zmiennej temperatury,
  • większe zainteresowanie klientów oferowanymi produktami,
  • stworzenie miejsca, gdzie można bezpiecznie przechowywać żywność.

Wiele witryn posiada także funkcję chłodzenia, co jest niezbędne podczas sprzedaży w upalne lato. Właściciel lokalu ma wtedy pewność, że produkty przez długi czas zachowają swoją świeżość oraz walory smakowe.

Jakie są rodzaje witryn ekspozycyjnych?

Witryny ekspozycyjne występują w dwóch wersjach. Jako nablatowe oraz urządzenia wolnostojące.

Wybór konkretnego systemu będzie podyktowany głównie tym, jak dużą ilością wolnego miejsca dysponujemy. Do małego lokalu zdecydowanie lepiej będzie zamówić niewielkich rozmiarów witrynę, aby nie utrudniać poruszania się, zwłaszcza klientom.

Trzeba także zastanowić się nad tym, jaki towar będzie najczęściej przechowywany w środku. Niezależnie od tego, na którą wersję się zdecydujemy to zawsze mamy pewność, że wypieki będą tam bezpiecznie przechowywane.