kufle do piwa
Wyposażenie do gastronomii

Jakie kufle do piwa wybrać?

Kufel do piwa to bardzo dobry pomysł na prezent dla miłośnika tego trunku. Podczas doboru ważne jest solidne wykonanie i dobra jakość, tak aby kufel posłużył smakoszowi przez długi czas. Na jaki kufel postawić? Jakie modele znajdziemy na rynku?

Pokale do piwa

Popularne naczynia do piwa różnią się wielkościami i kształtami. Naczynia mają za zadanie utrzymać pianę na powierzchni piwa oraz zapobiec jego nagrzaniu. Bardzo ważna jest grubość szkła, z jakiego wykonany jest kufel. Na rynku znajdziemy kilka opcji:

  • Kufle do piwa – są najczęściej wybierane, cechują się wygodą w użytkowaniu, trwałością i solidnością. Posiadają uchwyty, dzięki czemu można je pewnie trzymać w dłoni. 
  • Kieliszki do piwa – wyglądem nieco przypominają tulipana. Odznaczają się załamaniem w górnej części naczynia i pękatą czaszką w dole. 
  • Pokale do piwa – najprościej rzecz ujmując są to szklanki do piwa na nóżce. Prezentują się nieco subtelniej niż masywne kufle. Ich zadaniem jest utrzymanie piwnej piany. 
  • Szklanki  do piwa – występują w wielu kształtach i rozmiarach. 

Kufel do piwa

Wybór idealnego kufla wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Rynek oferuje tak wiele rozwiązań, że z pewnością każdy znajdzie to, czego szuka. Miłośnicy piwa z pewnością postawią na taką opcję, która pozwoli wygodnie rozkoszować się smakiem i aromatem napoju. Nie zapominajmy o tym, aby postawić na solidne i mocne szkło, które posłuży nam przez wiele lat. Kufle można kupić w zestawie, co pozwala zaoszczędzić. 

Kufel do piwa powinien cechować się dobrą jakością. Te naczynia różnią się wielkościami i kształtami, co pozwala wybierać wśród wielu ciekawych rozwiązań.