Silikonowe foremki do muffinek - instrukcja użytkowania
Poradniki

Silikonowe foremki do muffinek – instrukcja użytkowania

Silikonowe foremki do muffinek powoli stają się liderem na rynku wypieków cukierniczych, wypierając do lamusa tradycyjne formy wykonane z blachy. Do głównych zalet foremek wykonanych z silikonu należą między innymi ich wyjątkowa trwałość oraz wszechstronne zastosowanie.

Foremki silikonowe – instrukcja użytkowania

Silikonowe foremki do muffinek - instrukcja użytkowaniaAby foremki silikonowe służyły przez długie lata muszą być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Warto w tym miejscu podkreślić wszechstronność ich zastosowania. Foremki wykonane z silikonu nadają się zarówno do pieczenia jak i zamrażania. Są również odporne na tak zwany szok termiczny – potrawy wyciągnięte z zamrażarki można od razu umieścić w nagrzanym piekarniku.

Silikonowa forma do muffinek w przeciwieństwie do tradycyjnych blach, nie wymaga natłuszczania. Wyjątek stanowi pierwsze użycie produktu, podczas którego należy wnętrze foremek wysmarować odrobiną masła. Silikonowe foremki nadają się do użytkowania zarówno w piekarnikach gazowych jak i elektrycznych, w kuchenkach mikrofalowych czy zamrażalnikach. Materiał z jakiego zostały wykonane, umożliwia mycie ich w zmywarce.

Zalety i wady foremek silikonowych

Przede wszystkim są bardzo proste w użytkowaniu. Przygotowywane w nich potrawy nie przywierają do brzegów, co ułatwia ich wyciąganie. Silikonowe foremki odporne są również na bardzo skrajne temperatury, jedyne o czym należy pamiętać, to aby nie stawiać ich zbyt blisko otwartego źródła ognia. Silikon z jakiego wykonano foremki jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego i przy pieczeniu nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów. Jedyną wadą foremek silikonowych może być dla niektórych osób ich cena – są nieco droższe w porównaniu do form wykonanych z blachy. Foremki silikonowe do muffinek można kupić w sklepach z gadżetami kuchennymi oraz na aukcjach internetowych, szczególnie ich szeroki wybór można znaleźć tutaj: https://www.aledobre.pl/634,Pieczenie_i_dekorowanie_muffinow_Formy_do_muffinow/2-635,Formy_do_muffinow/