ciasto marcinek
Zastawa na stół

Czy warto mieć widelczyki do ciasta?

Małe deserowe widelczyki nie są standardowym elementem wyposażenia żadnego zwykłego zestawu sztućców. Dostępne są one jedynie w tych największych modelach, które najczęściej pakowne są w duże walizki. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się nad tym, czy faktycznie warto dokupować takie małe widelczyki, czy też może dać sobie z tym spokój.

Czym są widelczyki do ciasta?

Oczywiście na samym początku rozważania, czy takie deserowe widelczyki kupić, czy też nie, najpierw trzeba się zastanowić nad tym, czym one tak w ogóle są i do czego są wykorzystywane.
Jak sama nazwa wskazuje, tego typu widelczyki używane są do jedzenia deserów. Z tego też powodu są one wyraźnie mniejsze niż standardowe sztućce, a także mają mniej ząbków, ponieważ na ogół wyposażone są tylko w 3 sztuki. Oprócz tego, że są one mniejsze, są również znacznie poręczniejsze i lżejsze, a także bardzo często niezwykle atrakcyjnie wykonane. Jak jednak można zauważyć, przy pomocy takiego rodzaju widelców jedzenie normalnego posiłku byłoby katorgą. Czy warto więc je zakupić?

Dlaczego warto mieć deserowe widelczyki?

Jak zatem widać, deserowe widelczyki do ciasta z Bokono to coś zupełnie innego niż znane wszystkim klasyczne wersje. Czy faktycznie warto w nie zainwestować?
Jak się okazuje zdecydowanie tak, ponieważ – jak sama ich nazwa wskazuje – zostały one zaprojektowane tak, aby możliwe było jedzenie przy ich pomocy deserów. Z tego powodu są mniejsze i lżejsze. Jeśli będzie się chciało zjeść ciasto przy pomocy dużego widelca, nie będzie to ani wygodne, aby tym bardziej zgodne z zasadami savoir-vivre. Dlatego też przyjmując gości, koniecznie trzeba im podać takie małe widelczyki do deserów.