Poradniki

Muffinki – szybkie wypieki

Sytuacja podczas której dzwonią do nas znajomi i mówią, że zjawią się za kilka minut przydarzyła się chyba każdemu chociaż jeden raz. W takich sytuacjach bardzo często nie mamy przygotowanego żadnego poczęstunku i musimy udać się szybko do sklepu, bądź jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności i chęć upiec coś samemu. Obecnie pieczenie słodkości jest dużo prostsze niż miało to miejsce dziesiątki lat temu. Możemy bowiem skorzystać z tysięcy darmowych przepisów, które umieszczane są na blogach miłośników kulinariów.

Papilotki do Muffinek

Oczywiście jednym z najczęściej przygotowywanych wypieków na słodko, który jest banalnie prosty i powinien poradzić sobie z nim każdy, są popularne muffinki. Są to pięknie wyglądające ciasteczka, w których skład wchodzi tylko kilka dostępnych praktycznie w każdym domu składników. Papilotki do muffinek to papierowe foremki, które przydadzą nam się do umieszczenia w nich ciasta, które trafi na kilka minut do piekarnika. Czas pieczenia zależy od użytych składników i przepisu, z którego zdecydujemy się skorzystać.

Szybkie danie

Muffinki są jednym z najszybszych do przygotowania wypieków i co trzeba podkreślić smakują one praktycznie każdemu. Nie grozi nam więc sytuacja, w której będziemy musieli je zjeść sami, gdyż nie będą one smakować naszym znajomym. Oczywiście warto przyrządzić muffinki na kilka różnych sposobów, tak by posiadały one inne składniki. Niektórzy mogą być bowiem uczuleni na orzechy, kakao i wiele innych składników, które możemy dodać do muffinek.