muffinki
Pieczenie

Jakie foremki do babeczek wybrać?

Pieczenie babeczek to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, lecz również wiele rozrywki dla tych nieco starszych mistrzów kuchennych wypieków. Żeby jednak zabawa ta mogła siłę w ogóle odbyć, konieczne jest posiadanie w swojej kuchni specjalnych foremek do babeczek. Jakie najlepiej wybrać?

Papierowe foremki do babeczek

Z całą pewnością każdy widział babeczki, które były umieszczone w papierowych foremkach. Ich duża popularność to wynik bardzo niskiej ceny. Na tym jednak właściwie ich zalety się kończą. Są one bardzo delikatne, trudno się je usuwa z babeczek, a przy tym są jednorazowe.

Foremki do babeczek metalowe

Z tego powodu wiele osób woli sięgnąć po nieco droższe metalowe foremki do babeczek. Nie tylko są wielorazowe, lecz także bardzo wygodne w używaniu. Nie ma bowiem ryzyka, że babeczka się wyleje z takiej foremki lub też uszkodzi w inny sposób. Jedyne, na co trzeba zwracać uwagę po upieczeniu to fakt, że metalowa foremka dosyć mocno się nagrzewa i stwarza ryzyko poparzenia.

Silikonowe foremki do babeczek

Najnowszym wynalazkiem są jednak foremki do babeczek wykonane z silikonu (zobacz takie). Jest to sztuczny, giętki materiał, który bardzo łatwo się czyści i przechowuje. Ogromną wygodą jest również fakt, że silikon nie nagrzewa się pod wpływem wysokiej temperatury w piekarniku, to też jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Niestety takie foremki są jeszcze nieco droższe niż metalowe, lecz wraz z ich upowszechnieniem z pewnością cena będzie spadać.