Sprzęt

Jak przechowywać zapasy owoców i warzyw?

Okres letni oraz jesienny wiąże się ze zbiorami owoców i warzyw. Wielu rolników i przedsiębiorców szuka w tym czasie sprawdzonego sposobu na transport oraz przechowywanie plonów. Lekkie i wytrzymałe skrzynki na warzywa, a także zapewniające odpowiednią wentylację skrzynki na owoce to rozwiązanie uniwersalne, sprawdzające się również w innych celach.

Bez względu na to, czy będą to skrzynki na owoce plastikowe, czy też wykonane z drewna, warto mieć je na wyposażeniu.

Dobre skrzynki na warzywa – czyli jakie?

Dobór odpowiednich skrzynek na warzywa powinien być ściśle uzależniony od potrzeb – rodzaju przechowywanych warzyw, ich wielkości, a także założonej pojemności, wymiarów oraz wagowej wytrzymałości skrzynki. Lekkie skrzynki mogą być składane, co sprawdza się przy jedynie okresowym wykorzystaniu w celu zaoszczędzenia miejsca. Wytrzymałość skrzynek na warzywa powinna być stosunkowo wysoka, aby nie zawiodły w najmniej oczekiwanym momencie.

Skrzynki na owoce plastikowe czy drewniane?

Podobnie jak skrzynki na warzywa, również skrzynki na owoce powinny mieć szereg cech użytkowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Tradycyjne skrzynki drewniane zostały z powodzeniem zastąpione przez skrzynki na owoce plastikowe z uwagi na komfort użytkowania, a także walory funkcjonalne, higieniczne.

Jeżeli są dobrze dopasowane do planowanych obciążeń, również ich wytrzymałość i okres użytkowania są dłuższe niż w przypadku naturalnych skrzynek wykonanych z drewna. Mimo to niektórzy wybierają wersję drewnianą skrzynek na owoce lub warzywa.