Poradniki

Zasady zdrowego odżywiania

Teoretycznie, chyba każdy zna podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Dzięki kampaniom społecznym zakrojonym na szeroką skalę, wiedza ta weszła głęboko pod strzechy. Jednak teoria a praktyka to dwie różne rzeczy – o czym świadczy doskonale stan polskiego społeczeństwa. O czym należy pamiętać chcąc się zdrowo odżywiać?

garnek na parę Cosmo

Mniej, częściej i konkretniej

Przy zdrowym odżywianiu bardzo ważne jest zachowanie umiaru w jedzeniu. Można jeść częściej – nawet pięć razy na dobę – ważne jednak, aby spożywać niewielkie porcje posiłków. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób ich przygotowywania. Doskonałym narzędziem w tym względzie jest garnek do gotowania na parze: https://ostry-sklep.pl/garnki-do-gotowania-na-parze. Potrawy gotowane na parze są o wiele zdrowsze, niż te przygotowywane z użyciem tłuszczu.

Aktywność fizyczna

Dla zdrowego trybu życia nie wystarczy jednak używanie garnka do gotowania na parze. Konieczna będzie także odpowiednia dawka ruchu. Nie trzeba od razu zostawać zawodowym sportowcem – kilkanaście minut dziennej rozgrzewki w zupełności wystarczy. Dla osób bardziej aktywnych zalecane są przebieżki czy jazda na rowerze – te dwie aktywności w rewelacyjny sposób przyczyniają się do spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej zalegającej w organizmie.