Gotowanie

Aromatyczna kawa – niezbędna w każdym domu

Zapach kawy wielu osobom kojarzy się z atmosferą domu. To on budzi o poranku, wypełnia popołudnia spędzane w gronie rodzin i przyjaciół. Kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem, wzajemną troską. Chcąc umilić sobie wspólne spędzanie czasu i stworzyć będący oazą spokoju dom, warto zainwestować w dobrą kawę. 

Pobudzające działanie kawy 

Kawa nie bez powodu zyskała taką popularność. Większość osób nie jest w stanie wyobrazić sobie bez niej dnia. Ten napój pobudza do działania, wyostrza zmysły, ułatwia koncentrację. Ma także pozytywny wpływ na układ trawienny – przyspiesza perystaltykę jelit i pomaga w utrzymaniu stałej wagi. Co ciekawe, kawa zawiera także mnóstwo antyoksydantów, które hamują proces starzenia się. Kawa działa również antybakteryjnie i oczyszczająco. Dodatkowo nic innego nie łączy tak, jak filiżanka kawy wypita w towarzystwie najbliższych. 

Jaką kawę do domu wybrać? 

Chcąc codziennie cieszyć się pełnią smaku i aromatu szlachetnej kawy, warto umiejętnie wybrać producenta i rodzaj tego napoju. Najzdrowszą i zarazem najbardziej aromatyczną opcją jest kawa ziarnista. Można przygotowywać ją w ekspresie do kawy albo z użyciem młynka. Jej intensywny aromat wypełni cały dom, tworząc w nim przyjemną, sprzyjającą kreatywności atmosferę. Wysoką jakość zapewni Lavazza Crema e Aroma – to lider na rynku kaw, który słynie z wyboru najlepszych ziaren i dbałości o najmniejszy detal produkcji. Lavazze Crema e Aroma zawiera mieszankę arabiki i robusty, dzięki czemu ma nie tylko oryginalny smak, ale jeszcze skuteczniej orzeźwia i pobudza.