Poradniki

Ozdoby na tort – różne rodzaje

Ozdoby na tort dopełnią całości i sprawią, że ciasto zyska oryginalnego charakteru. Można je dopasować do danej okazji i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Jakie ozdoby warto rozważyć? Czy żywe kwiaty będą dobrym rozwiązaniem?

Masa cukrowa

Ozdoby na tort z masy cukrowej zyskują sporą popularność. Cukiernicy tworzą prawdziwe cuda przypominające działa sztuki. Jeśli zapragniemy przyozdobić tort właśnie masą cukrową, wystarczy dobrać odpowiedni wzór. Na torcie możemy stworzyć figurki, kwiaty, czy koronkowe ozdoby.

Owoce i czekolada

Na torcie bardzo ciekawie zaprezentują się owoce i czekolada. Połączenie tych składników sprawi, że tort nabierze eleganckiego charakteru i z przyjemnością go zjemy. Z owoców możemy stworzyć różne kompozycje, a z czekolady ciekawe figurki.

Żywe kwiaty

Bardzo popularne w ostatnim czasie są ozdoby na tort w formie żywych kwiatów. To efektowna ozdoba, która przyciągnie wzrok. Szczególnie sprawdzi się na weselu – kwiaty na torcie mogą być podobne do bukietu Panny Młodej lub ozdób na sali. Najczęściej wybiera się kwiaty takie jak;

– piwonie,
– gipsówka,
– róże,
– storczyki,
– hortensje,
– słoneczniki,
– wrzosy,
– peonie,
– lawendę.

Każda efektownie wykonana ozdoba nada ciastu eleganckiego charakteru. Wybór w tym zakresie jest bardzo duży, dlatego warto dostosować go do własnego gustu. Wiele zależy także od okazji, na którą potrzebujemy tortu. Wesela, urodziny, rocznice ślubu… W zasadzie na większości imprez rodzinnych znajdziemy torty ozdobione naprawdę efektownie.