płatki czekoladowe
Zdrowa żywność

Płatki śniadaniowe – szybkie, ale czy zdrowe śniadanie?

Płatki śniadaniowe stały się częstym gościem porannych stołów, głównie za sprawą czasu, jaki potrzeba na ich przyrządzenie, a ten zazwyczaj rano jest produktem deficytowym. Jednak jak powszechnie wiadomo, śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i powinno dostarczać energii do dalszych aktywności. W związku z tym warto rozważyć czy płatki czekoladowe są odpowiednim wyborem śniadaniowym, szczególnie w przypadku dzieci.

Podstawowe informacje o płatkach śniadaniowych

płatki czekoladowe kulkiPłatki śniadaniowe stanowią źródło błonnika i węglowodanów, jednak w wielu przypadkach, wzbogaconych nadmierną ilością cukru. Wybierając odpowiedni produkt dla dziecka, warto zwrócić uwagę ile i jakie składniki wyszczególnione są na opakowaniu produktu. Decydując się na podanie płatków czekoladowych szczególną uwagę należy zwrócić na ilość cukru, oraz sztucznych aromatów. Dzieci uwielbiają słodki smak czekoladowych kuleczek, lub muszelek, a producenci zapewniają o składzie produktu bogatym w witaminy i minerały. Prawda zawsze leży gdzieś pośrodku. Mimo wytwarzania ze zbóż dodatek dużej ilości cukru powoduje, że mimo początkowej sytości i dawki energii, dziecko odczuwa głód już po godzinie od śniadania. Wybierając płatki czekoladowe warto postawić na zdrowsze, te jednak znajdziemy wyłącznie w sklepach ze zdrową żywnością jak ten https://fitorsweet.pl/produkty-zbozowe/produkty-sniadaniowe/platki-sniadaniowe/platki-czekoladowe.

Włączenie płatków śniadaniowych do diety dziecka

Podawane na śniadanie płatki czekoladowe warto podawać dziecku jako uzupełnienie posiłku. Przygotowując porządne i zbilansowane śniadanie, które dostarczy energii na resztę dnia, podanie ulubionych płatków można przełożyć w okolice drugiego śniadania, lub jako formę przekąski w ciągu dnia. Decydując się na podawanie ich jako główny posiłek z rana, należy zadbać o różnorodność, wymieniając je z innym jedzeniem w kolejnych dniach. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie mieszanki różnego rodzaju płatków śniadaniowych z bakaliami i nasionami, dzięki temu dziecko otrzyma swój ulubiony posiłek, jednocześnie konsumując zdrowsze, korzystniejsze produkty.