pyrex
Poradniki

Cechy marki Pyrex

Marka Pyrex jest znanym i cenionym producentem naczyń kuchennych, które cieszą się uznaniem na rynku. Doświadczenie i ciągły rozwój sprawiają, że producent oferuje coraz nowsze rozwiązania idealne do każdej kuchni. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a bogate oferty są dostosowane do oczekiwań klientów. Kiedy powstała marka? Czym się cechuje? Jakie ma atuty?

Firma Pyrex

Narodziny marki Pyrex przypadają na 1915 rok. Została ona założona przez Bessie Littleton i jej męża Jessego w Corning. Co ciekawe, kobieta po przeprowadzeniu testów z tłuczeniem się naczyń po użyciu w piekarniku, poprosiła męża o próbki z laboratorium. Następnie w szklanej próbce upiekła ciasto, co wywołało natychmiastowy sukces. Od tej pory rozpoczęto tworzenie naczyń kuchennych, które cechują się dobrą jakością i wytrzymałością. Początkowo brakowało nazwy marki, która miała nosić miano „Pyright”. Z czasem przekształcono ją na Pyrex, co rymowało się ze słowem Nonex. 

Pyrex sklep

Aktualnie sklep Pyrex przyciąga wielu klientów, którzy cenią nowoczesne i solidne rozwiązania do kuchni. Co ciekawe, w 1916 firma wyprodukowała swoją pierwszą formę na ciasto. Parę lat później produkcja rozwinęła się na inne państwa, szybko zyskując popularność na świecie. W fabryce szkła w Paryżu stworzono pierwszą próbkę szkła żaroodpornego o wysokiej odporności. Od tamtego czasu asortyment cały czas jest poszerzany, a marka Pyrex jest pionierem w wyrobach kuchennych. W ofercie znajdziemy różnorodne opcje, od talerzy, półmisków, waz, po naczynia żaroodporne, brytfanny, a nawet pojemniki na żywność. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie.