fit batony
Zdrowa żywność

Fit batony – trzymaj dietę i nie rezygnuj ze słodkich przekąsek

Zbożowe batony już od lat na stałe zagościły na naszym rynku. Stanowią one znakomitą alternatywę dla popularnych słodkich przekąsek, jednocześnie zawierając o wiele mniej kalorii i cukru, a oferując więcej witamin i minerałów niezwykle cennych dla naszego organizmu.

Czy batony fit są dla każdego?

Zdecydowanie tak! Nie trzeba być na ścisłej diecie, aby móc zdrowo się odżywiać. Batony zbożowe, z granoli lub orzechów – są często spożywane przez sportowców i osoby odchudzające się przez swój dobry profil kaloryczny i zawartość substancji odżywczych. Nie znaczy to jednak, że są one zarezerwowane tylko dla ścisłej grupy osób. Wręcz przeciwnie – spożywać powinien je każdy jako zamiennik dla niezdrowych i pełnych cukru słodkich batonów, których zjedzenie tylko bardziej wzmaga uczucie głodu. Fit batony stanowią świetnie wyjście z problemu podjadania, który przyczynia się do zyskiwania zbędnych kilogramów.

Zdrowe batony prostsze niż myślisz

fit batony

Wybierając dietetyczne batony nie jesteśmy zmuszeni kupować ich w sklepie. Okazuje się, że wykonać je może praktycznie każdy w zaciszu domowej kuchni przy wydatku minimum czasu i wysiłku. Przepisów w sieci jest mnóstwo, a jedyne, co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w płatki owsiane, ziarna zbóż i suszone owoce. Tym sposobem możesz przygotować dla siebie i twojej rodziny zdrową przekąskę gotową do zabrania na wyjście do pracy, szkoły lub wypoczynek na świeżym powietrzu. Nadadzą się również do wszelakiej aktywności fizycznej o dłuższym czasie trwania, kiedy potrzebujemy zjeść szybko i wartościowo bez zatrzymywania się. 

Twoje ciało podziękuje ci za zdrowe odżywianie

Batony fit składające się głównie ze zbóż i suszonych owoców zawierają porcję węglowodanów złożonych zapewniających przypływ energii, który jest rozłożony w czasie. Możesz zapomnieć o chwilowym i uporczywym zastrzyku energii wraz z jego szybkim spadkiem w wyniku spożycia cukrów prostych. Oprócz tego batony musli uzupełniają w naszej diecie cenne mikroelementy, takie jak witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a często wysoka zawartość błonnika sprzyja dobremu działaniu twojego układu pokarmowego bez zaparć i wzdęć. Bardzo dobre produkty znajdziesz na https://fitorsweet.pl/dania-i-dodatki/zdrowe-slodycze-i-przekaski/batony.