Sprzęt

Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 816 BA

Większość mieszkań, w których zainstalowana jest sieć gazowa posiada kuchenki gazowe lub gazowo- elektryczne, natomiast tam, gdzie tej instalacji nie ma konieczne staje się stosowanie innych rozwiązań, takich jak kuchenki elektryczne czy indukcyjne.

Zasada działania kuchenki elektrycznej i indukcyjnej

Chociaż kuchenki te wyglądają podobnie (obie mają płyty grzewcze z ceramiki) to jednak zasada ich działania krańcowo się różni; kuchenka elektryczna podczas gotowania potraw rozgrzewa ukryte spirale lub płytki grzewcze, nagrzewające płytę ceramiczną, natomiast płyta indukcyjna wytwarza szybkozmienne pole magnetyczne na dnie naczynia, które oddając ciepło potrawie, powoduje jej gotowanie. Ważne jest, by na tego rodzaju kuchence używać garnków ze specjalnych stopów metali, bo to właśnie one przyczyniają się do szybkiego podgrzewania zawartości.

Płyta indukcyjna model Whirlpool ACM 816 BA

Oto nowoczesna płyta indukcyjna model Whirlpool ACM 816 BA. Płyta jest ceramiczna, w kolorze czarnym. Posiada 4 różnej wielkości i różnej mocy pola grzewcze, z tym że pole trzecie i czwarte są połączone obszarem FlexiCook, pozwalającym na ustawianie naczyń dowolnego kształtu i wielkości. W zależności od rozmiarów garnka włączy się jedno bądź obydwa pola grzewcze.

Sterowaniem funkcjami kuchenki zarządza praktyczny i łatwy w obsłudze panel dotykowy. Znajduje się tu również wskaźnik włączania i wyłączania każdego z pól, wskaźnik mocy uruchomionego pola. Płyta została wykonana w technologi Eco Booster pozwalającej na oszczędności energii, przełączając po określonym czasie moc pola grzewczego na niższą. Płyta posiada zabezpieczenia przed dziećmi.

Oferta sprzedażowa płyt indukcyjnych dostępna pod adresem: https://sklep.gkpge.pl/plyta-indukcyjna-whirlpool