Poradniki

Nietypowe pomysły na dania z warzyw czyli makaron z cukinii i marchwi

W kuchni warto szukać urozmaiceń, tak by codzienna dieta nie stała się monotematyczna i nudna. Jest przecież tyle pysznych składników, z których można przygotować sycące i pożywne dania. Jesienią, kiedy na straganach królują warzywa, warto pomyśleć o włączeniu większej ich liczby do codziennego menu. Jeżeli ktoś szuka nowego sposobu na przykład na przygotowanie marchewki albo cukinii, powinien rozważyć zrobienia makaronu z tych warzyw. Takie danie z pewnością zaskoczy domowników, będzie lekkie i przyjemne dla podniebienia, oraz co tu dużo mówić – bardzo przyjemna dla portfela.

Makaron z warzyw na obiad

Makaron przygotowany z takich warzyw jak marchewka, cukinia, pietruszka albo pasternak, należy traktować po prostu tak jak zwykły mączny makaron. Jedynie obróbka termiczna trwa dużo szybciej – warzyw na makaron trzeba delikatnie zblanszować, co zajmuje dosłownie minutkę. Można podawać go z każdym dowolnym sosem, czy to na bazie warzyw, czy też mięsa. Nawet dosyć kaloryczny sos bolognese nie będzie tak bardzo groźny dla brzucha i bioder, jeśli poda się go ze spaghetti z marchwi.

Temperówka do warzyw czyli gadżet do robienia warzywnego makaronu

Podstawowe pytanie brzmi jednak tak, jak przygotować warzywny makaron? W końcu dla mało wprawionych kucharzy wcale nie jest to takie oczywiste. Czy warzywa kroi się za pomocą ostrego noża, czy używa się jakiegoś innego przyrządu? Oczywiście kuchennych akcesoriów, którymi wesprzeć się można podczas gotowania, nie brakuje. Jednym z nich jest właśnie temperówka do warzyw, która służy do takiego krojenia warzyw takich jak marchewka czy cukinia, że powstają z nich paseczki przypominające właśnie makaron. Temperówkę do warzyw – https://www.aledobre.pl/16619,Temperowka_do_warzyw_czarna_Microplane.html można kupić zarówno w internecie, jak też w sklepach stacjonarnych, które sprzedają asortyment do kuchni. Chociaż wydaje się, że temperówka do warzyw to drogi gadżet, jest zupełnie inaczej. Dlatego też każdy zainteresowany tym, jak ona działa, już za kilkanaście złotych może sprawdzić to samodzielnie.