Sprzęt

Cechy, którymi należy się kierować przy wyborze termosu podróżnego

Główną rolą termosu w życiu wędrowca jest utrzymywanie ciepła płynnych i stałych pokarmów przez czas określony przez producenta. Jego drugim przeznaczeniem jest bezpieczny i wygodny transport wrzątku, tak potrzebnego w warunkach turystycznych.

Kolejny powód, dla którego warto kupić termos na podróż

Ludzki żołądek pobiera wilgoć, która jest przydatna tylko w ciepłej postaci, co czyni termosy niezastąpionymi pomocnikami podczas długich wędrówek. Aby skutecznie ugasić pragnienie, lepiej zabrać ze sobą mały termos turystyczny z www.Polarsport.pl z gorącą herbatą, niż dużą ilość zimnej wody.

Jak wybrać termos, aby spełniał nasze potrzeby i przynosił nam tylko przyjemność, a nie rozczarowanie? Po pierwsze, należy pamiętać, że jeśli chodzi o drogie produkty renomowanych producentów, nie biorąc pod uwagę tanich podróbek, nie ma dobrych i złych termosów. Różne modele mają różne przeznaczenie, co należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.

Cel zakupu

Zanim zaczniesz wybierać termos na wycieczkę, ważne jest, aby określić cel zakupu:

  • Do jedzenia. Termosy takie mają szeroką szyjkę, ich pojemność jest znacznie mniejsza niż w przypadku modeli standardowych i wynosi od 0,385 do 0,750 litra. W każdym razie powinna ona być równa porcji, którą dana osoba może zjeść za jednym razem, w przeciwnym razie pozostała żywność szybko wystygnie;
  • Na napoje. Szyjka tych termosów jest możliwie jak najwęższa, aby zminimalizować straty ciepła. Ich pojemność jest praktycznie nieograniczona, ale z reguły na wędrówki zabiera się termos o pojemności nie większej niż 1,5 litra.

W obu przypadkach ważna jest ilość powietrza, jaka pozostanie w termosie po napełnieniu go odpowiednią ilością jedzenia lub herbaty. Im większa warstwa gazu, tym szybciej zawartość będzie się ochładzać, ale jest to raczej kwestia wydajności.

Kryteria wyboru

Wśród ważnych kryteriów wyboru termosu turystycznego znajdują się następujące parametry:

  • Objętość.
  • Materiał, z którego wykonane są ścianki i kolba;
  • Konstrukcja pokrywy;
  • Czas utrzymywania ciepła.

Ogranicz objętość termosu turystycznego dla jednej osoby do 1-1,3 litra, jeśli wycieczka jest jednodniowa. Dzienne zapotrzebowanie na płyny jest zaspokajane przez wędrowców podczas porannego śniadania, posiłków i innych napojów, dlatego nie ma sensu dźwigać dodatkowego ciężaru.