Poradniki

Zabierz ze sobą wszędzie ciepły obiad

model termosa obiadowego 1 litr

Wybierając się na wycieczkę w plener, na działkę, czy idąc do pracy zastanawiasz się jak zabrać ze sobą coś ciepłego i pożywnego do jedzenia? Nic prostszego, rozwiązanie sytuacji zapewnią termosy obiadowe. Oto kilka informacji, które pozwolą wybrać najbardziej funkcjonalny egzemplarz.

Kto i gdzie będzie korzystał – pojemność i materiał wykonania termosu

Żeby mieć gwarancję, że pojemnik termiczny utrzyma temperaturę dania (wysoką lub niską) należy zastanowić się, ile osób i o jakim apetycie będzie go używać. Tylko pełne uzupełnienie termosów obiadowych pozwala utrzymać ciepłotę lub chłód jedzenia. Dla jednej osoby wystarczające będzie opakowanie o pojemności 450-500 ml, natomiast na potrzeby całej rodziny lepiej sprawdzi się taki o pojemności 1 litr i więcej.

Termosy stalowe są odporne na uszkodzenia, lepiej utrzymują temperaturę i nie wchałniają zapachów, lecz są cięższe od egzemplarzy plastikowych.

Funkcjonalne dodatki

Opakowania termiczne mają często dodatkowe udogodnienia, które mogą przesądzić o wyborze. Możemy kupić termosy z zaworem termicznym, który pozwala odprowadzić nadmiar wytworzonego we wnętrzu ciśnienia. Niektóre mają zamontowany pasek dla łatwiejszego przenoszenia lub są pokryte powłoką antypoślizgową.

Termos przedstawiony w tekście pochodzi ze strony https://ostry-sklep.pl/termosy-obiadowe