kieliszki do szampana
Poradniki

Wybór kieliszków do szampana

Kieliszki do szampana to niezbędne wyposażenie każdej restauracji, baru, kawiarni, czy też domowej kuchni. Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwy. Jak wybrać kieliszki tego typu? O czym pamiętać podczas zakupu? Czym cechują się te naczynia?

Gdzie kupić nowoczesne kieliszki?

Funkcjonalne i solidne kieliszki do szampana bez problemu znajdziemy w internetowym sklepie gastromocni.pl. Nie zapominajmy o tym, aby postawić na dobrą jakość i atrakcyjną cenę. Co ciekawe, takie produkty można podarować w prezencie bliskiej osobie, wywołując uśmiech na jej twarzy. Unikalne kieliszki sprawią, że uraczymy gości smacznym trunkiem i zadbamy też o własny komfort. Dzięki takim kieliszkom napój będzie smakował znacznie lepiej, a my zadbamy o stylowe naczynia spełniające swoją rolę w każdej kuchni. Podczas doboru zastanówmy się, ile sztuk nam się przyda i na jaką markę postawić. Nie bez znaczenia jest też design i wzornictwo kieliszków do szampana. 

kieliszki do szampana

Cechy kieliszków do szampana

Warto podkreślić, że szampana powinniśmy podawać w kieliszkach o wysokich nóżkach i smukłych czarkach. Nie należy serwować musującego wina w kieliszkach pucharkowych, które jeszcze do niedawna były błędnie nazywane szampankami. Szeroka powierzchnia naczynia sprawia, że właściwości bąbelkowe napoju bardzo szybko ulecą, co wpłynie na dyskomfort. Szampan jest smakowany także wzrokiem, co trzeba mieć na uwadze. Eleganckie kieliszki do szampana uświetnią każdą uroczystość i sprawią, że impreza przebiegnie wyjątkowo. Taki kieliszek ma zachęcić gościa do spożycia smacznego trunku, który wpłynie na dobry nastrój i rozluźnienie. 

Kieliszki do szampana zazwyczaj występują w kompletach po kilka sztuk, co pozwoli zachować komfort. Wiele zależy od tego, ile osób będzie z nich korzystać i jak dużą imprezę zamierzamy zrobić. Na szczęście rynek oferuje sporo ciekawych opcji.