zastawa kuchenna
Zastawa na stół

Uroczyste przyjęcie z wyjątkową zastawą

Przygotowanie świąt, imienin, rocznicy czy innej uroczystości wymaga czasu, pieniędzy i wysiłku logistycznego. Wśród ważnych spraw do przemyślenia i wykonania jest odpowiednie nakrycie stołu. Jeśli stanowić go będzie wyjątkowo piękna zastawa obiadowa, to inne elementy aranżacji stołu nie będą miały wielkiego znaczenia. Warto więc mieć w szafce czy kredensie zestaw naczyń do zadań specjalnych.

Piękno zamknięte w białej glince


Biała, klasyczna porcelana ze złotymi lub srebrnymi ozdobami nie przestanie być modna nigdy. Jest ponadczasowa – i nawet jeśli na co dzień wolimy nowoczesne kształty i kolory, to klasyka kilka razy w życiu przyda się na pewno. O ile łatwo wyobrazić sobie pstrokate i kolorowe nakrycie wesołego stołu na wiosenne święta wielkanocne, o tyle uroczysta Wigilia wymaga oprawy bardziej wystawnej i bogatej. A porcelana w kolorze szlachetnej bieli, jak mało która, zagra najlepiej główną rolę na świątecznym stole. W blasku świec i świateł z choinki, wraz ze sztućcami dobrej jakości, stanowić będzie wyjątkową, niezapomnianą dekorację.

Najlepszy pomysł na prezent


Zastawa stołowa o wyjątkowym wyglądzie i bardzo dobrej jakości sprzedawana w dużych zestawach do tanich nie należy – zakup takiego serwisu często przekracza możliwości przeciętnego gospodarstwa. Można zasugerować rodzinie i przyjaciołom, że chętnie przyjmiemy prezent, którym będzie nowa zastawa stołowa. Wspólne biesiady przy stole zastawionym naczyniami darowanymi przez przyjaciół przez wiele kolejnych lat mogą się stać najmilszymi chwilami naszego życia.