Sprzęt

Sprzęty kuchenne – dobry pomysł na prezent ślubny?

Obecnie wiele par decyduje się na stworzenie listy prezentów, z której goście weselni będą mogli wybrać jedną lub kilka pozycji. Jeśli prezenty na ślub, na który się wybieramy, znajdziemy na takiej właśnie liście, doskonale! Ale co zrobić w innym wypadku? Czy praktyczny zwyczaj kupowania Młodym nowoczesnych sprzętów kuchennych sprawdza się za każdym razem?

Urządzenia niezbędne – sprawdź, czy już ich nie mają!

Kupienie w prezencie ślubnym blendera, wyciskarki do cytrusów albo mikrofalówki okaże się udanym podarunkiem tylko wtedy, jeśli Państwo Młodzi nie prowadzili już wcześniej wspólnego gospodarstwa domowego.

W przeciwnym wypadku prezent zostanie z pewnością dobrze przyjęty, ale po skończonym weselu trafi na serwis aukcyjny wraz z innymi niechcianymi przedmiotami. Dlatego warto wcześniej dyskretnie podpytać Młodych, czy jest coś, na czym im szczególnie zależy. Może być i tak, że wysokiej klasy wyciskarka do cytrusów lub nóż elektryczny to właśnie spełnienie ich marzeń.

Sprzęty nietypowe – czy na pewno przydadzą się Młodym?

Urządzenia kuchenne, po które rzadko kiedy sięga się przy codziennym gotowaniu, również mogą ucieszyć Młodą Parę. Do kategorii tej należą sprzęty takiej, jak choćby:

– maszyny do lodów i lodów włoskich,
– fontanny do czekolady,
– japońskie patelnie elektryczne,
– mini piecyki do pizzy.

Ale również i w tym przypadku nie należy dokonywać takiego zakupu pochopnie. Powinien on zostać dostosowany do indywidualnych preferencji osób, które zamierzamy obdarować. Niektóre pary uwielbiają wydawać przyjęcia, gdzie atrakcją stają się niezwykłe, widowiskowe potrawy. Jednak ofiarowanie sprzętu tego typu parze, która wiernie trzyma się kilku sprawdzonych potraw i nie lubi eksperymentów, nie przyniesie pożądanego rezultatu.