Poradniki

Pudełka na ciasto w arkuszach czy klejone?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej pudełka na ciasto w arkuszach i pudełka klejone. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety i wady mają poszczególne rozwiązania i na które modele postawić.

Co warto wiedzieć?

Pudełka klejone są częściowo złożone, dzięki czemu za pomocą kilku prostych ruchów można błyskawicznie przygotować opakowanie cukiernicze do użytku. Klejone ściany dodatkowo wzmacniają całe opakowanie, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można układać pudełka jedno na drugim. Jest to idealny wybór dla tych osób, które transportują lub magazynują większe ilości zamówień. Tańszą alternatywą są pudełka na ciasto w arkuszach, ale pamiętać należy o tym, że niestety trzeba poświęcić nieco cennego czasu na ich złożenie. Modele te są nieco mniej wytrzymałe, ale w dalszym ciągu spełniają swoje podstawowe zadania. Na rynku można zamówić pudełka jednoczęściowe z klapą albo pudełka dwuczęściowe, w których jest dno i specjalne wieczko. Pudełka z wieczkiem zapewniają nieco większą stabilność, dlatego że są wzmocnione po bokach.

Gdzie kupić pudełka?

Najprostszym rozwiązaniem jest zakupienie pudełek w sprawdzonym sklepie internetowym. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które prowadzą nie tylko sprzedaż hurtową, ale również detaliczną. Warto także na bieżąco śledzić aukcje internetowe, gdzie można znaleźć wysokiej jakości pudełka w rozsądnej cenie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście zamówienie oryginalnych pudełek na ciasto od renomowanych producentów.