płyta grillowa tanio
Wyposażenie do gastronomii

Płyta grillowa – sposób na grillowanie w domu

Grillowanie uznawane jest za sport narodowy Polaków. Sezon rozpoczyna się wiosną, pierwszego ciepłego dnia, a kończy jesienią, gdy pogoda nie sprzyja biesiadowaniu na wolnym powietrzu. Pogoda nie musi być wcale przeszkodą go urządzenia przyjęcia z grillowanymi potrawami w roli głównej. Sposobem na grilla w niepogodę jest użycie płyta grillowa.

Czym jest płyta grillowa?

płyta grillowaPłyta grillowa to urządzenie, które jest alternatywą dla klasycznego grilla. Służy do beztłuszczowego przygotowywania potraw, także tych najbardziej popularnych do smażenia na ruszcie. Wynalazek wykorzystywany jest na masową skalę w lokalach gastronomicznych, ale bez problemu można go użyć w warunkach domowych.

Obecnie producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych urządzeń. Płyta grillowa może być mniejsza lub większa, w zależności od potrzeby. Urządzenie może mieć płaską powierzchnią lub ryflowaną (dzięki niej uzyskamy charakterystyczne paski na grillowanych potrawach), może też być połączeniem ich obu. Zależnie od preferencji, płyta grillowa może być zasilana elektrycznie lub gazowo.

Zalety płyt grillowych

Płyta grillowa do domowego użytku nie jest dużym wydatkiem, pomaga urozmaicić codzienną dietę i ma w zasadzie same zalety. Przede wszystkim,

  • umożliwia grillowanie w domu lub na balkonie
  • pozwala na szybkie przygotowanie potraw bez dodatku tłuszczu
  • szybko się nagrzewa
  • jest łatwa w utrzymaniu

Jeśli interesuje nas wykorzystanie tak specjalistycznego sprzętu do użytku domowego, warto sprawdzić tanie płyty grillowe oferowane nam przez Gastromocni.pl. Ciekawym rozwiązaniem jest płyta grillowa, którą można postawić na płycie kuchennej, ma formę tacy z powierzchnią do grillowania i działa podobnie jak patelnia grillowa. Najczęściej jest wykonana z żeliwa, więc jest bardzo trwała. Urządzenie może być po przygotowaniu potrawy postawione bezpośrednio na stole.