przykład grillowej patelni
Poradniki

Patelnia grillowa – smażenie bez tłuszczu

Grillowane mięsa oraz warzywa wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem, który przywołuje na myśl letnie imprezy. Nic więc dziwnego, że wielu z nas marzy o tym również podczas pozostałych miesięcy w roku. Patelnie grillowe dostępne w sklepie internetowym to idealna opcja, jeśli pragniemy przygotowywać lekkie i beztłuszczowe potrawy. Podczas zakupu warto sprawdzić kilka podstawowych parametrów, które są gwarancją komfortowego użytkowania.

Żaroodporne uchwyty

Dobrze, jeśli wybrany przez nas model patelni posiada uchwyt odporny na ekstremalnie wysokie temperatury. Dzięki temu bez obaw włożymy nasz mini grill do piekarnika. Jest to dość istotne, gdyż niektórych dań nie przygotujemy w inny sposób. W nowoczesnych patelniach stało się to niemal standardem.

przykład grillowej patelni

Sporym ułatwieniem jest również żaroodporna pokrywka. Posiadając taki zestaw praca w kuchni stanie się łatwa i przyjemna.

Wskaźnik temperatury

Tak pozornie mała rzecz, może uchronić nas przed wieloma przykrymi sytuacjami. W ergonomiczny sposób sprawdzimy, czy patelnia jest już wystarczająco nagrzana. Wskaźnik występuje zazwyczaj w postaci czerwonego okrągłego pola, które usytuowane jest na dnie patelni. Jest to również pomocne, w przypadku, gdy chcemy umyć urządzenie zaraz po użyciu, ale musimy poczekać na jego ostygnięcie.