FORMA SILIKONOWA
Pieczenie

Jakie foremki silikonowe do pieczenia warto wybrać?

Formy silikonowe dostępne w sklepach oferują wiele możliwości zrobienia ciekawych ciast, muffinek czy przygotowania obiadu w piekarniku. Jak wybrać foremki, aby spełniły one swoje zadanie w 100%?

Formy do ciasta silikonowe a jakość materiału

Kupując silikonową foremkę do ciasta, należy zwrócić uwagę na dobrą jakość. Tanie produkty są częściowo wykonane z niskiej jakości silikonu i mogą przenosić nieprzyjemny smak na ciasto. Ważne jest, aby forma silikonowa była wolna od zanieczyszczeń i BPA. Ponadto foremki silikonowe do pieczenia wykonane z gorszego materiału są bardziej podatne na zarysowania, co utrudnia czyszczenie i zmniejsza trwałość.

Jak najlepiej czyścić formy silikonowe?

Dużą zaletą silikonowych form jest to, że bardzo mało się do nich przyczepia resztek ciasta. Minęły czasy, w których trzeba było na wiele godzin namoczyć formę, a następnie delikatnie wyczyścić ją uważając, aby się nie porysowała. Z reguły wystarczy krótkie wytarcie formy silikonowej, aby przygotować ją do następnego użycia. Można również włożyć ją do zmywarki.

FORemka SILIKONOWA serce

Jakie formy do pieczenia można kupić z silikonu?

Foremki silikonowe do pieczenia są dostępne w różnych kształtach i wzorach – od klasycznego kształtu na biszkopt, po bardziej specjalistyczne formy w kształcie serca, literek czy zwierząt, a nawet bardziej wyszukane modele na specjalne okazje. Coraz większą popularnością cieszą się również silikonowe formy do babeczek. Obecnie większość popularnych foremek do ciast, które do tej pory były używane do pieczenia, jest również dostępna jako silikonowa foremka.