Poradniki

Jak wybrać pojemnik na ciasto?

Wybór pojemnika na ciasto nie jest najłatwiejszym zadaniem, jak by się mogło wydawać. Przed zakupem trzeba przemyśleć, jak często będziemy go potrzebować.
Pojemniki dostępne na rynku odnoszą się do jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Te pierwsze są zazwyczaj wykonane z papieru lub tektury – najczęściej są wykorzystywane w ciastkarniach i kawiarniach, gdzie korzystają z nich klienci podczas zakupu. Pojemniki przeznaczone do wielokrotnego użytku są wykonywane z bardziej trwałych materiałów. Wykorzystywane są zazwyczaj przez restauracje i firmy zajmujące się cateringiem, produkcją ciast i tortów na wesela.

Dno pojemnika oraz uchwyt

Podczas wyboru pojemnika do ciasta, trzeba zwrócić uwagę na dno pojemnika i uchwyt. Pojemnik którego będziemy często potrzebować, powinien mieć stabilny i komfortowy uchwyt, aby przenoszenie nie stanowiło większego problemu. Dno pojemnika powinno odznaczać się stabilnością i wytrzymałością. To pozwoli zminimalizować ryzyko uszkodzeń ciasta i zerwania się uchwytów lub dna.
Pojemnik jednorazowy powinien być wykonany z mocnego materiału, zwłaszcza gdy będzie używany podczas np. rodzinnego przyjęcia. Najlepiej wybrać pojemnik z tworzywa sztucznego, który jest nieco droższy, ale lepszy jakościowo.

Plastikowe pojemniki na ciasto

Wypieki każdego typu wymagają nie tylko czasochłonności, ale także bezpiecznego i prawidłowego przechowywania. Dobre jakościowo pojemniki zapewnią jak najdłuższą świeżość, zagwarantują zachowania odpowiedniego wyglądu i kształtu ciasta. Dzięki temu zapewnimy łatwość przechowywania i komfort.
Plastikowe pojemniki na ciasto nadają się doskonale do przenoszenia i przewożenia ciasta; transport jest wygodny i bezpieczny – zobacz.
Warto dobrać pojemnik odpowiedniej głębokości i wielkości.