Poradniki,  Uncategorized

Jak ozdobić tort?

Piękny tort – chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o takim podarunku czy smakołyku z ważnej okazji. W wielu przypadkach decydujemy się po prostu na kupno gotowego ciasta, zwłaszcza jeśli chcemy, aby wyglądało ono w konkretny sposób – nie każdy ma zdolności zarówno do pieczenia, jak i zdobienia tortów.

dek1

Oczywiście jednak da się wszystko wyćwiczyć, zaś tort stworzony własnoręcznie bardzo często jest dodatkowym prezentem dla bliskiej osoby. W przypadku pieczenia tortu wystarczy nam zwykle dobry przepis, który zagwarantuje smaczne ciasto i aromatyczny krem. Jednakże w przypadku zdobień musimy często zdać się na akcesoria do dekoracji tortów (zobacz więcej).

Coś do kremów

Odpowiednie tworzenie dekoracji z kremów może być dość trudne, zwłaszcza jeśli nie mamy zdolności manualnych oraz nie do końca wiemy, w jaki sposób stworzyć cały plan dekoracji. W tym pomóc mogą jednak rozmaite szablony oraz specjalne końcówki do woreczków, dzięki którym krem jest wyciskany stopniowo oraz przybiera ciekawy kształt.

deko3

Lukry w różnych opcjach

Ciekawym elementem dekoracyjnym zarówno do klasycznych ciast, jak i mniejszych ciasteczek czy pierniczków są również lukry. Można je wykonać samemu, ale dobrze jest też korzystać z rozmaitych szablonów, barwników czy gotowych lukrów. Mają one zwykle różną konsystencję, ciekawe kolory oraz pozwalają tworzyć niejednokrotnie nietypowe wzory, zwłaszcza gdy wybierzemy produkt w tubce.

AleDobre! – tutaj znajdziesz akcesoria do dekoracji tortów!