łopata do pizzy
Poradniki

Funkcjonalna łopata do pizzy

Łopaty do pizzy to niezbędne wyposażenie w każdym lokalu gastronomicznym, który oferuje klientom to smaczne danie włoskie. Jakie zalety mają nowoczesne łopaty tego typu? Co dają takie akcesoria?

Praktyczne łopaty do pizzy

Pizza to włoski przysmak, jaki pokochali Polacy. Postawić można na klasyczną pizzę z niewieloma dodatkami lub na rozbudowane danie z mnóstwem pysznych smakołyków. Z pewnością w kuchni każdej pizzerii przyda się łopata do pizzy, która cechuje się ergonomią i łatwym użytkowaniem. Dzięki niej sprawnie wyciągniemy pizzę z pieca i podamy ją gościom. Na uznanie zasługuje specyficzna budowa łopaty, która bazuje na szerokiej łopatce i długim trzonku. To z kolei sprawia, że użytkowanie jest nie tylko łatwe, ale też całkowicie bezpieczne. 

Jaki model wybrać?

Lokale gastronomiczne stają przed dylematem odnośnie tego, jaki model łopaty do pizzy wybrać. Sporym uznaniem cieszą się:

łopata do pizzy
  • łopaty drewniane,
  • łopaty stalowe,
  • z uchwytem,
  • z sługą rękojeścią.
  • z gładką powierzchnią,
  • z perforowaną powierzchnią.

Szeroki wybór sprawia, że każdy kucharz znajdzie to, czego potrzebuje. Dzięki temu dopasujemy akcesoria do swoich oczekiwań i każdego dnia będziemy serwować pyszne dania włoskie. Przydatna jest też specjalna szczotka, za pomocą której wnętrze pieca do pizzy zawsze będzie czyste. Dobrać można szczotki z naturalnego włosia lub ze stalowym skrobakiem, jaki poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. 

Łopaty do pizzy to przydatne akcesoria w każdym lokalu, który zajmuje się przygotowywaniem tego smacznego dania.