idealny termos na wiosenny piknik
Poradniki

Esbit – termos, który się sprawdzi w każdych warunkach

Szukasz termosu, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych i trudnych klimatycznie warunkach? Jeśli interesujesz się survivalem, militariami i sportami ekstremalnymi, na pewno przypadną ci do gustu, produkty niemieckiej marki Esbit.

Termosy Esbit, są przewidziane dla tych wszystkich osób, które podejmują się ekstremalnych wyzwań, wspinają się po górach, żeglują na otwartym morzu i wyruszają na długie wyprawy w głąb lasu w czasie najgorszej pogody. Specjalne zadania, wymagają specjalnych przedmiotów, które możemy zabrać ze sobą. Takich właśnie jak termos Esbit.

Termosy na trudne i ekstremalne warunki oraz te, które zabierzesz ze sobą do pracy.

Zaczęło się od tego, że założyciele Esbit, poczuli ogromną inspirację w związku z wynalezieniem przez siebie kuchenki turystycznej i przeznaczonego do niej paliwa stałego. Miało to miejsce w 1936 roku. Od tamtej pory, firma konsekwencje zajmuje się produkcją oraz pracą nad najwyższej i najlepszej jakości, produktami outdoorowymi.

Dobrym przykładem jednego z nich, może być dla nas termos Esbit. Przyjazny dla użytkownika, wielokolorowy lub zwyczajnie stalowy z wierzchu, nigdy nie otworzy się nam i nie rozszczelni w torbie w trakcie wędrówki lub w biegu. Seria termosów Sculptor wykonana jest ze stali nierdzewnej i dostępna w rozmiarach 500 ml, 750 ml oraz 1000 ml. Termosy te, są solidne, malowane proszkowo, w 100 % szczelne oraz przez długi okres czasu, utrzymują zawarty w nich gorący napój w wysokiej temperaturze.

Seria termosów Sculptor i Majoris. Jaki termos Esbit, będzie dla nas najlepszy?

Misja Esbit, polega na tym, by tworzyć tego rodzaju produkty, na których klienci mogą polegać w 100% zawsze i wszędzie. Termosy z serii Majoris, to próżniowe i wykonane ze stali nierdzewnej, naczynia o wysokim poziomie izolacji. Gdy nalejemy do tego termosu gorący lub zimny napój, możemy być pewni, że jego początkowa temperatura, pozostanie taka sama jak na początku przez dłuższy okres czasu. Termos Esbit: https://www.polarsport.pl/termosy-esbit, przydać się nam może niezależnie od tego czy przebywamy w miejskiej dżungli, na łonie natury czy akurat jesteśmy w biurze. Smukłe, łatwy do przechowywania termos z serii Majoris, posiada kubek/pokrywkę ze stali nierdzewnej, którego ścianki są podwójne, a średnia pojemność wynosi 260 ml.

Jakie są cechy wspólne wszystkich termosów Esbit? Na pewno będzie to duża wytrzymałość, odporność na działanie warunków zewnętrznych oraz wykonanie z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dodatkowo, większość z nich została wyposażona w dwa kubki do picia oraz funkcjonalny i łatwy w obsłudze korek.