patelnie do naleśników
Wyposażenie do gastronomii

Czy warto kupić patelnię do naleśników?

Wielu z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez naleśników. Bo kto może nie lubić tych przepysznych placków podawanych czy to z dżemem, serem czy na wiele innych sposobów. Jednak, aby ich konsystencja była jeszcze delikatniejsza, a smak jedyny w swoim rodzaju, warto zainwestować w specjalną patelnię do naleśników.

Zalety stosowania patelni do naleśników

Patelnie przeznaczone do smażenia naleśników z pewnością uczynią je bardziej aksamitnymi, a ich przygotowanie stanie się o niebo łatwiejsze. W klasycznych patelniach problemem mogą okazać się ich wysokie boki, które utrudniają obracanie i podnoszenie naleśników. Patelnia do naleśników dzięki płaskim brzegom likwiduje ten problem. Co więcej, sprzęt taki pozwoli na smażenie bardzo cienkich placków nawet przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu.

patelnie do naleśników

Najważniejsze kryteria podczas wyboru patelni do naleśników

Decydując się na zakup patelni do naleśników, przede wszystkim zastanów się nad:

  • rozmiarem patelni – obecnie dostępne są różne warianty patelni od 20 do nawet 30 centymetrów średnicy,
  • kształtem patelni – standardowe patelnie są oczywiście okrągłe, jednak jeśli chcesz trochę urozmaicić swoje śniadania, może zdecydować się również na zakup patelni w kształcie kwadratu, czy innych dostępnych wzorów,
  • materiałem patelni – w zależności od preferencji możesz zakupić patelnie z powłoką teflonową, ceramiczną, granitową, stalową i wieloma innymi.

Należy również pamiętać, że nie każda patelnia kuchenna nadaje się na płytę indukcyjną, więc jeśli posiadasz taką w swoim gospodarstwie zakup patelnię przeznaczoną właśnie do płyt indukcyjnych.