Sprzęt

Czy plastikowy bidon na wodę to dobry pomysł?

Ze względu, na ciągłe zabieganie i potrzebę, niemal pełnej mobilności, coraz częściej występuje problem, odpowiedniego nawodnienia. Jedno, drugie spotkanie, krótka przerwa na kęs kanapki i łyk kawy, a potem kolejna gonitwa za obowiązkami. Problem polega na tym, że organizm potrzebuje nawodnienia i łyk kawy na pewno tego nie zapewni. Trzeba więc znaleźć poręczne, proste i skuteczne rozwiązanie. Czymś takim może być bidon na wodę. Czy warto w niego zainwestować i jakie są jego zalety?

3 największe zalety bidonów na wodę

Poręczny

Wielokrotnie bywało tak, że niosąc czy to w dłoni, czy to w plecaku, 1,5l butelkę wody https://nettrading.pl/bidony-i-butelki-na-wode można było odczuć dyskomfort. Niepotrzebny ciężar zmniejszał się co prawda wraz z kolejnymi łykami, jednak po co w ogóle dźwigać? Po co się męczyć i zniechęcać?

Dlatego bidony mają mniejszą pojemność i są lżejsze. Oznacza to, że będzie można włożyć je do każdej torby, czy bez problemu trzymać w ręku.

Woda w każdym miejscu

Mogłoby się wydawać, że mniejsza pojemność, wspomniana wyżej to wada. Nic z tego. Dzięki temu woda wymieniana jest częściej i zawsze jest świeża. Wiąże się to również z kolejnym faktem. Wodę do takiego bidonu można wlać w każdym miejscu. Wystarczy bieżące źródło i można cieszyć się świeżą wodą.

Ekologia

Zawsze jednak może pojawić się kontrargument – „przecież do zwykłej butelki ze sklepu też mogę wlać, co chcę„. Fakt, ale tu pojawia się kolejna kwestia. Ekologia. Bidony nie są jednorazowe, nie wyrzuca się ich chwilę po wypiciu wody, a także nie wydzielają (jak typowe butelki pet) mikroplastiku.

W związku z tym wysoce bardziej ekologiczne od butelek ze sklepowych półek. To dlatego właśnie zainwestowanie w bidon do wody jest lepszą opcją niż każdorazowe kupowanie wody w sklepie.