taboret gastronomiczny
Wyposażenie do gastronomii

Budowa taboretów gastronomicznych i ich przeznaczenie

Wysiłek fizyczny jest w pracy kucharza chlebem powszednim i nikogo w tym zawodzie nie dziwi codzienne dźwiganie wielu ciężarów. Wszystko ma jednak swoje granice, w tym również ludzka siła i wytrzymałość. Niektóre przedmioty (np. wysokie garnki wypełnione po brzegi płynnymi potrawami) są tak ciężkie, że bardzo uciążliwe (a czasem wręcz niemożliwe) jest częste podnoszenie ich na wysokość blatów i palników kuchennych. Właśnie z tego powodu wymyślone zostały taborety gastronomiczne.

Jakie jest przeznaczenie tych urządzeń?

Taborety gastronomiczne są nieodłącznym elementem każdej komercyjnej kuchni – niezależnie, czy jest to niewielka szkolna stołówka, czy wielka, rozbudowana restauracja. W obu przypadkach użycie takiego sprzętu okazuje się konieczne, gdy przychodzi do przeprowadzania obróbki termicznej bardzo dużych ilości zup i innych dań płynnych bądź półpłynnych. Urządzenia te są po prostu zwykłymi palnikami, tyle że ustawionymi na tyle nisko, że przeniesienie pełnego naczynia (np. garnka 70 L) z palnika na podłogę lub odwrotnie nie stanowi żadnego problemu. Wysokość takich urządzeń to zazwyczaj bowiem jedynie kilkadziesiąt centymetrów.

taboret gastronomiczny

Jak zbudowane są takie urządzenia?

Konstrukcja taboretów gastronomicznych jest bardzo prosta. Głównym elementem jest obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, w którą wbudowany jest palnik gazowy lub elektryczny. Z przodu urządzenia znajduje się pokrętło służące do regulacji strumienia wypływającego z palnika gazu, a tym samym do regulacji wysokości płomienia. Cała konstrukcja stoi na czterech stalowych i stabilnych nogach.

Szczegóły oferty znajdziesz na sklep.technica.pl.